Opublikowano

Continental Road Attack 2 EVO – Opony motocyklowe

Continental Road Attack 2 EVO - Opony motocyklowe

Continental Road Attack 2 EVO Opony motocyklowe

  • Continental Road Attack 2 EVO to nowa wersja znanych opon turystycznych od Continentala. Wersja EVO ma wprowadzić kilka istotnych zmian – największa z nich to użycie większej ilości krzemionki w mieszance, a to oznacza poprawienie przyczeponości na mokrej nawierzchni, jednak to nie jedyna nowość. W nowych EVO zmieni się nieco sam bieżnik tak żeby był w stanie odprowadzać więcej wody.
  • To tyle jeśli chodzi o jazdę po mokrej nawierzchni, jednak jeszcze lepszą wiadomością wydaje się fakt że Continental postaniowł znacząco pogłębić bieżnik, a to oznacza że możemy spodziewać się jeszcze większych przebiegów od poprzedniczki. Opona jest dwuskładnikowa, a więc na środku mamy twardszą miesznake która nie ściera się tak szybko podczas jazdy na wprost, a w pochyleniach możemy liczyć na lepszą przyczepność za sprawą miękkiej mieszanki po bokach opony.
  • Opona jest też fabrycznie pozbawiona śliskiej warstewki powstałej przy wyjmownaiu opony z formy, a więc teoretycznie nie trzeba jej docierać po kupnie.
  • Road Attack 2 Evo została także przetestowana przez magazyn 1000ps.net na torze Aragon – jak widać opona ma zacięcie torowe, a Alex Hofmann testujący opone zszedł na łokieć – jak na turystyczne gumy trzeba przyznać że robi wrażenie. Filmik z testów jest na początku wpisu.

Przód:

120/70 ZR 17 M/C (58 W) TL
110/80 R 19 M/C 59 V TL

Tył:

150/70 R 17 M/C 69 V TL
160/60 ZR 17 M/C (69 W) TL
180/55 ZR 17 M/C (73 W) TL
190/50 ZR 17 M/C (73 W) TL
190/55 ZR 17 M/C (75 W) TL

http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/sport_touring/contiroadattack2_en.html

Najtańsze Opony Motocyklowe! Duży wybór opon do motoru

http://omko.pl/forum/watek/26/opony-motocyklowe-opinie

 

Share